X Dni Gminy Borzęcin i XV Borzęckie Święto Grzyba Borzęcin 16-18 sierpnia 2019 rok.

Jubileuszowa edycja X Dni Gminy Borzęcin i XV Borzęckiego Święta Grzyba jest okazją do rozszerzenia formuły imprezy o trzeci dzień koncertowy. 

16 sierpnia na borzęcińskiej scenie wystąpią grupy wykonujące muzykę dance/electronic, hip-hop/rap – bardzo popularną obecnie wśród wielu młodych ludzi. Zarówno Tymek, jak i Beteo to uznane marki na tym rynku, zdobywający nie tylko miliony fanów w internecie, ale gromadzący ich tysiące na koncertach. Stawiający na profesjonalnej scenie pierwsze kroki Cisak pochodzi z gminy Borzęcin. 

 

Gromee to reprezentant Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji, producent muzyczny i DJ tworzący głównie muzykę klubową. Jego kompozycje znajdują się niejednokrotnie w czołówce najczęściej granych piosenek w polskich rozgłośniach radiowych, zdobywając złote i platynowe płyty. 

 

 

Drugiego dnia imprezy nie zabraknie rytmów tanecznych. Zadbają o nie zespoły disco–dance. Na początek Ellixir oraz ShanteL, a na finał gwiazda – zespół WEEKEND wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo, dance i elektronicznej muzyki tanecznej. Zespół znany jest z bardzo energetycznych występów, a jednym z najbardziej rozpoznawanych utworów to wypromowany w 2012 roku hit „Ona tańczy dla mnie”. W Borzęcinie zabrzmi nie tylko ten, ale wiele innych znanych kompozycji. Imprezę zakończy  dyskoteka plenerowa z Mistrzem Polski DJ - z Rafałem Witkowskim - DJRafmix.. 

 

Niedziela tradycyjnie zarezerwowana jest dla fanów muzyki pop i rock. Publiczności zaprezentuje się LANBERRY – piosenkarka muzyki pop, eksperymentująca z muzyką elektroniczną. Artystka w styczniu 2019 uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: Album roku pop. Piosenki z tej płyty z pewnością będą doskonałym wstępem do koncertu gwiaz dy wieczoru – zespołu ENEJ. To obecnie jeden z najbardziej rozpoznawanych zespołów w Polsce, zdobywca wielu prestiżowych nagród na festiwalach i galach muzycznych. Zespół tworzy muzykę alternatywną z elementami rock, ska, folk, pop, folk rock, punk rock, punky reggae i ma na swoim koncie cztery płyty studyjne. Na popularność krążków z pewnością wpływ mają bijące wszelkie rekordy single. Ich koncerty cechują niezwykły styl, różnorodność, energia i niepowtarzalność – w ciągu 17 lat działalności zespół gościł na scenach największych polskich festiwali.