Przystanek Mrówkowiec

 

 

Przystanek Mrówkowiec tworzy piątka muzyków z ogromnym stażem zdobytym na scenach koncertowych, klubowych i telewizyjnych. Powstał w styczniu 1998 roku z inicjatywy grupy kolegów z osiedla, udzielających się wtedy w różnych miejscowych formacjach muzycznych. Przyświecała im idea wspólnego grania utworów ulubionych wykonawców. Dlatego Przystanek Mrówkowiec to zespół coverowy. Zaczęli od niezobowiązujących spotkań i wspólnej zabawy w muzykę, by w końcu opracować repertuar zawierający rockowe przeboje kilku dekad.

 

Obecnie grają największe przeboje znanych zespołów i solowych wykonawców, m. in. Deep Purple, Tiny Turner, Cher, Bon Jovi, Joe Cockera, Europe, Pink Floyd, Michaela Jacksona czy Phila Collinsa.

 

Intrygującą nazwę zespołu zaczerpnęli od miejsca, w którym się spotykali i gdzie wpadli na pomysł całego przedsięwzięcia – przystanku autobusowego przy wieżowcu nazywanym przez mieszkańców „Mrówkowcem”.

 

Zespół tworzy piątka przyjaciół. Wokalistka - Magda - fascynuje niezwykłym brzmieniem głosu i oryginalną urodą. Jest też uczestniczką programu "Droga do Gwiazd".

  

Występowała na jednej scenie m. in.: z Ewą Bem, Małgorzatą Ostrowską, Sebastianem Riedel i wieloma innymi. Rafał Grela - najbardziej uROCKliwy i uRockowiony członek zespołu. Mariusz Cetera - gitarzysta, jednak przygodę z muzyką zaczął od gry na perkusji, by po kilku latach gry jako gitarzysta w różnych formacjach trafić do "Mrówkowca", z którym związany jest już parę ładnych lat. Mariusz Fornal doświadczenie muzyczne zdobywał w kilku zespołach o profilach rockowych, pop rockowych i nie tylko. Tomasz Kapustka "Bigos" - najmłodszy członek zespołu, od ponad dziesięciu lat dba o precyzję gry w sekcji rytmicznej.