C-BooL

 

 

 

Grzegorz Cebula wykazywał zainteresowanie muzyką klubową od najmłodszych lat. W 1998 roku zaczął profesjonalnie pracować jako DJ, występował w lokalnych dyskotekach i klubach muzycznych. Cztery lata później został producentem muzycznym. W 2003 roku współpracował z zespołem Casteam. Dwa najpopularniejsze nagrania z lat 2003–2004 – „Would You Feel” i „House Baby” – wydał już pod pseudonimem C-BooL.

 

W 2010 roku zyskał rozgłos dzięki utworowi „Body & Soul”, nagranym z wokalistką Isabelle, który trafił na wiele krajowych list przebojów. W czerwcu 2011 roku ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana 8 Years, na której znalazły się utwory zrealizowane przez DJ-a na przełomie ośmiu lat oraz trzy premierowe produkcje. Wydawnictwo promowane było przez singel „Don’t Waste the Time”, który został nagrany z gościnnym udziałem Jo’. Latem 2012 roku ukazał się singel DJ-a – „Do You Know”.

 

W 2016 roku ukazał się singiel – „Never Go Away”. Kompozycja znalazła się na 1. miejscu listy AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Nagranie uzyskało w Polsce status diamentowego singla, przekraczając liczbę 100 tysięcy sprzedanych kopii. 24 października tego samego roku ukazał się singel „Magic Symphony” z gościnnym udziałem Giang Pham. Przebój był notowany na 1. miejscu na liście AirPlay. Utwór pokrył się w Polsce poczwórną platyną, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 80 tysięcy kopii. 26 kwietnia 2017 roku ukazał się singel – „DJ Is Your Second Name”. Utwór notowany na 3. miejscu w zestawieniu AirPlay.