Tygodnik Miasto i Ludzie: Zapraszamy na Dni Gminy Borzęcin i Borzęckie Święto Grzyba

 

Nie milkną echa I Małopol­skiego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej w Borzęcinie, podczas którego kilkana­ście tysięcy osób doskonale bawiło się słuchając wystę­pu 16 wykonawców muzyki disco polo i dance oraz kapel weselnych i orkiestr dętych z regionu.

 

Tym razem organizatorzy imprez w Borzęcinie: Wójt Gminy Borzę­cin Janusz Kwaśniak, Rada Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Borzęcinie zachęcają do udziału w jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez w Regio­nie - „Borzęckim Święcie Grzyba" i odbywającego się także Festiwa­lu „Grajmy Swoje". Od wielu lat liczba przybywających na imprezę osób przekracza kilkanaście tysię­cy, a magnesem są bez wątpienia znakomite gwiazdy, jakie co roku tu występują.

 

W tym roku do Borzęcina udało się zaprosić obecnie chyba najlepszą polską wokalistkę - Sylwię Grzeszczak - piosenkarkę, kompozytorkę i autorkę tekstów. Większość wyda­nych singli stało się przebojami, m.in. „Małe rzeczy", „Sen o przy­szłości", „Pożyczony", „Księż­niczka" oraz „Tamta dziewczyna" i zajmowały pierwsze miejsca na liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Cztery wydane albumy studyjne królowały na liście sprzedaży płyt w Polsce.

 

Tuż po jej występie na scenie rządzić będzie najlepszy polski DJ, znany jako C‑BooL. Grze­gorz Cebula zagrał w setkach klubów w Polsce i zagranicą, np. w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczo­nych. Single „Never Go Away", „Magic Symphony" wykonywane wspólnie z pochodzącą z Wietna­mu wokalistką Giang Pham były najczęściej granymi kompozycja­mi w polskich stacjach radiowych i telewizyjnych i są doskonale znane większości z nas.

 

Niedzielne imprezy odbędą się pod sztandarem organizowanego po raz trzynasty Borzęckiego Świę­ta Grzyba. W tym roku przepyszne potrawy z grzybów kosztować będą z nami członkowie zespołu, którego nie trzeba nikomu rekomendować - Golec UOrkiestra. Zespół otrzymał wiele znakomitych nagród w branży muzycznej, ale i np. nagrody TVP i Ministerstwa Kultury i Dzie­dzictwa Narodowego. Wierność własnym korzeniom, oryginalność oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec UOrkie­stra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespo­łów w Polsce. Zespół ma też wielu fanów w naszym regionie.

 

Niecodziennych wrażeń dostar­czy z pewnością „Magiczne show" - pokaz magii w wykonaniu Marcina Muszyńskiego - finalisty telewizyj­nego show „Mam Talent", reżyse­ra i twórcy największego w historii Polski magicznego widowiska. Latają­cy Fortepian i sztuka, gdzie jest prze­cinany na pół piłą mechaniczną to jego wizytówki i jednocześnie jedne z najpiękniejszych i najniebezpiecz­niejszych sztuk iluzji na świecie.

 

Nasza impreza to oprócz koncer­tów także mnóstwo innych atrakcji. W konkursie na najlepszą potrawę z grzybów rywalizuje kilkanaście gospodarstw agroturystycznych z kilku powiatów, a wszyscy zebrani mają okazję do degustacji grzybo­wych smakołyków.

 

Organizowanych jest wiele konkursów i zabaw dla dzieci i dorosłych, a na scenie prezentują się lokalne zespoły i grupy. Na szuka­jących nieco innych wrażeń czekać będzie park rozrywki, a na najmłod­szych - kilku animatorów, którzy zadbają o to, aby dzieci miło spędzi­ły ten czas. Nieco starszych czeka dyskoteka plenerowa, a wszystkich - pokaz sztucznych ogni.

 

Warto wspomnieć, że w ciągu kilku lat podczas imprez w gminie Borzęcin wystąpiły gwiazdy z najwyższej półki muzycznej, m. in.: PERFECT, IRA, BAJM i Beata Kozidrak, KOMBII, Kukiz i Piersi, Margaret, Grze­gorz Hyży, Sound&Grace, Happy-sad, Maleo Reggae Rockers, Shaun Baker&Jessica Jean, Ewa Farna, Andrzej Cierniewski, Bracia Cugowscy, FEEL, VOX Patrycja Markow­ska, PECTUS, Andrzej Rosiewicz, Andrzej Piaseczny, Stachursky, Carpe Diem, Szymon Wydra, Maciej Silski, Urszula, Agnieszka Chyliń­ska. Pięciokrotnie koncertowała także Polska Orkiestra Muzyki Filmowej - kilkudziesięcioosobowa orkiestra symfoniczna z plenerowymi koncer­tami muzyki filmowej, musicalowej i rocka symfonicznie.

 

Organizatorami tego wydarzenia, które odbędzie na stadionie sporto­wym w Borzęcinie są: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Rada Gminy Borzęcin, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zarząd Gminny ZOSP RP w Borzęcinie.

 

W imprezie finansowo partycypu­je: Starostwo Powiatowe w Brzesku i Stowarzyszenie „Kwartet na Przed­górzu", a sponsoruje ją kilkanaście znanych w regionie firm i wielu lokalnych przedsiębiorców. Hono­rowy Patronat: Marszałek Woje­wództwa Małopolskiego Stanisław Sorys. (kan)